AHA

Aké sú najčastejšie dôvody použitia AHA a BHA peelingu?

- poškodenie pokožky po nadmernom opaľovaní s tvorbou vrások a nadmerným rohovatením

- akné typu I. a II. s pustulami a komedónmi a trudovitá pleť

- zmeny a posuny pigmentu (pehy, hypo a hyperpigmentácie po opaľovaní alebo zápale)

- starnutie pleti

AHA peeling je hraničným zákrokom na hranici kozmetického ošetrenia a lekárskej starostlivosti. Výsledok ošetrenia býva veľmi uspokojivý za predpokladu profesionálneho výkonu a Vašeho zodpovedného prístupu po aplikácii AHA peelingu.

AHA peeling môže aplikovať len odborne preškolená kozmetička alebo lekár.
Nová pokožka je po AHA peelingu krajšia a je zdravšia, ako pleť pred peelingom.

Aký je priebeh AHA ošetrenia?

  • 14 - 10 dní pred kúrou si aplikujte každý večer AHA zjemnujicu emulziu G 10

  • dbajte na zdravú vyváženú stravu so svýšeným príjimom vitamínu C až do ukončenia kúry

  • na prvú procedúru sa objednajte najlepšie na piatok, alebo aby ste nasledujúci deň bola vofyzickom a psychickom kľude a podpíšte AHA peeling informovaný súhlas

  • po dôkladnom odlíčení Vám aplikujem vhodnú koncentráciu AHA. Nechám pôsobyť až do zreagovania, čo budete cítiť ako svrbenie, pálenie, pichanie. Zvyčajne to trvá 3 - 20 min, podľa citlivosti pleti.

  • nasleduje neutralizácia zásadou a dôkladné zmytie

  • následne pleť hydratujeme biominerálnou vodou + sérum a krém. Pleť sa ukludní, pichanie a svrbenie pominie.

- Domov odchádzate s doporučeným neparfumovaným krémom ktorý si aplikujete za 2h a nasledujúce aspoň 3 dni. Je to napr: Nicream - citlivá pleť, Sebunorm - krém na zníženie mazotvorby, Renovia - nočný výživný krém na zrelú pleť, Sebucel krém na suchú a citlivú pleť, Vith Action krém na zosvetlenie pigmentáci, Rephasya... Ošetrované partie AHA peelingom intenzívne hydratuje, premasťuje, aj niekoľkokrát denne.

- 24h po kúre sa vyvarujte prašnému, zadymenému prostrediu. Vyhnite sa akivitám pri ktorých by sa vám mohla pleť spotiť - cvičenie, upratovanie, sauna - soľ obsiahnutá v pote je agresívna na stenšenú pokožku a moha by spôsobiť popálenie.

- Po 3 dňoch používania neparfumovaného krému znovu začnete používať krém G10 aspoň 1x denne. Môžete ráno aj večer až do daľšej kúry. Nasledujúce ošetrenie aplikujeme vždy v kratšom intervale 2 - 6 krát podľa typu pleti.

Jednorázový nakup: Zjemňujúca emulzia G 10 22€ a vhodný denný krém bez parfumov 13 - 20€